Mado'da değişim rüzgarı.

30 Eylül 2019 Pazartesi 22:21

Mado'da değişim rüzgarı.

Kdz. Ereğli'nin tanınmış iş adamlarından, Hanedan Restoranları Zinciri Sahibi İbrahim Sağ, Mado Cafe'yi devraldı.

Uzun zamandır beklenen değişim gerçekleşti. Mado, Ereğli'de kendini sektöründe ispatlamış, Hanedan Yemek bünyesine dahil oldu. Mado'nun yeni yüzü ve hizmet anlayışıyla farkı gelin beraber yaşayalım.

Yorumlar

“Bağımlılığı değil, hayatı seç”

30 Eylül 2019 Pazartesi 16:34

“Bağımlılığı değil, hayatı seç”

Zonguldak’ta “Bağımlılığı değil, hayatı seç” eğitimi başladı

Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele Derneği, İl Sağlık Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ile Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ile hazırlanan “Bağımlılığı değil, hayatı seç” Eğitici Eğitimi Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen törenle başladı.  
Proje kapsamında; Zonguldak’ta bağımlılık sorunu ile mücadele edecek, Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu içinde yer alan kurumlarda çalışan, farklı meslek gruplarından 43 personele Zonguldak Öğretmenevi Konferans Salonu’nda, Üsküdar Üniversitesi Dilbaz Ruh Sağlığı Akademisi Başkanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aslı Enez Darçın, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cemal Onur Noyan ve Aile Hekimliği Uzmanı Doç. Dr. Tijen Şengezer tarafından, 5 gün süresince, toplamda 40 saat eğitim verilecek. 
Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner ise şöyle dedi: 
“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biri olan madde bağımlılığının temel niteliği, madde ile ilişkili önemli sorunlara karşın kişinin maddeyi sürekli bir biçimde kullandığına işaret eden fizyolojik, bilişsel ve davranışsal bir grup belirtinin varlığıdır. Madde bağımlılığı, bireyi olduğu kadar toplumun her kesimini etkileyen öncelikli bir sorun olarak ele alınması gereken, çağımızın en ciddi ve kapsamlı toplumsal sorunlarından da biridir. Çünkü sorun, yalnızca madde kullanan bireyi değil o bireyin içinde doğduğu aileyi, ailenin parçası olduğu toplumu ve o toplumda kültürel yapı özelliklerinden ekonomik işleyişe dek tüm toplumsal evreni etkilemektedir. Madde bağımlılığı büyük çaptaki sağlık sorunları yanında trafik kazaları, intihar, suça yönelme, aile parçalanması, iş hayatının bozulması, meslek kayıpları ve diğer ekonomik problemler gibi, bireye ve topluma pek çok zararları olan çok boyutlu biyopsikososyal bir sorundur. Proje kapsamında; doktor, psikolog, sosyal çalışmacı, gençlik lideri, ve din görevlisi gibi çeşitli meslek gruplarına mensup kişiler ile İlde maddeye olan talebin önlenmesi, madde kullanımına karşı kişilerin korunması, bağımlı kişilere danışmanlık ve tedavi desteği sağlanarak sosyal uyumlarının sağlanması konularında çalışmalar yürütülecektir. Projenin İlimize hayırlı olmasını ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.” 
Programın açılış konuşmasını yapan Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele Derneği Başkanı Esin İlhan da şöyle dedi: 
“İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Bağımlılık ile Mücadele Derneği İş birliği ile hazırlanan projemiz, Zonguldak Kantin İşletmecileri Esnaf derneği ayni katkıları ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Desteği ile gerçekleştirilmiştir. Derneğimiz Zonguldak İlinde Toplum ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden, madde kullanan bireyin başta kendisi olmak üzere, ailesine ve çevresine zarar verebilen tütün, alkol ve madde bağımlılığının yanında, kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek. Bölgemizde gençliğe ve topluma zarar veren bağımlılıkların önlenmesi ve tedavi giderlerinin azalmasına katkı sağlamak için Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık uygulama ve Araştırma Merkezi ile İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı hastanelerimizde bulunan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Poliklinikleri, ayaktan madde bağımlığı tedavi merkezleri Atatürk Devlet Hastanesi ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi ve (YEDAM) Yeşilay Danışmanlık Merkezlerine de vatandaşlarımız başvuruda bulunabilirler.” 

Yorumlar

TAT Metal’e ziyarette bulundu

30 Eylül 2019 Pazartesi 13:01

TAT Metal’e ziyarette bulundu

TAT Metal’e ziyarette bulundu

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan’ın, yetkili oldukları Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile TAT metal AŞ’de ziyaretlerde bulundukları bildirildi.
Sendikanın sosyal paylaşım sitelerinde yer alan açıklamalara göre Ercan, Tat Metal AŞ’de Lokal Temsilciler Toplantısı gerçekleştirdi.
Ercan, Erdemir’de ise Demir Üretim Direktörlüğü,Yardımcı İşletmeler Direktörlüğü ve Atölyeler Bakım Direktörlüğünde çalışan üyeleriyle bir araya geldi.
Gerçekleştirilen ziyaret ve toplantılarda güncel konular üzerinde görüş alış verişinde bulunan Türk Metal Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, ziyaretlerin ardından ise Şube yönetim İcra kurulu üyeleri; Şube Sekreteri Yakup Yılmaz, Şube Mali Sekreteri Hakan Eskibina, Şube Teşkilatlanma Sekreteri Turgay Kavak ve Şube Eğitim Sekreteri Birol Onay ile haftalık toplantısını yaptı.

Yorumlar

Turnuvada sona gelindi.

30 Eylül 2019 Pazartesi 12:28

Turnuvada  sona gelindi.

Turnuvada sona gelindi.

Türkiye Tenis Federasyonunun organizasyon programında yer alan ve 26 - 29 Eylül tarihleri arasında Türkiye’nin en eski ve köklü kulüplerinden biri olan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü tarafından 68 yıllık tarihi tesislerinde düzenlenen Türkiye 12 yaş tenis turnuvası sona erdi.

Zonguldaklı tenis severlerin ve diğer illerden gelen sporcu ailelerin 4 gün boyunca ilgi ile izlediği turnuva çekişmeli ve zevkli maçlara sahne oldu. Türkiye genel klasmanında aldıkları puanlara göre en yüksek puanlı 8 tenisçinin yer aldığı erkekler gurubunda Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün oyuncuları önemli bir başarı elde etti.

ZONGULDAK TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ PARLAK TARİHİNE BİR BAŞARI DAHA EKLEDİ

İstanbul, Ankara, Düzce, Bartın ve Zonguldak'tan katılan En yüksek puanlı 8 tenisçinin yer aldığı A gurubunun final maçında Ankara’dan gelen rakibi Yusuf Alp Parlak'ı 4/6 - 6/4 - 6/2 lik set sonuçları ile 2-1 mağlup eden Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü 12 yaş takım oyuncusu Efe Bartu Onur turnuvayı birincilikle tamamladı. En yüksek puanlı 8 tenisçinin üçüncüsünü belirleyen maçta ise Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü takım oyuncusu Kıvanç Kundakçı Düzce’den gelen rakibi Muhammed Eren Çavuş'u 6/0 - 6/0 sona eren setlerle 2-0 yenerek bu önemli turnuvayı 3. olarak tamamladı.

Türkiye Tenis Federasyonunun bu önemli turnuvasında başarılı olarak 68 yıldan beri parlak bir tarih yazmaya devam eden bu nadide kulübümüzün oyuncuları Efe Bartu Onur ve Kıvanç Kundakçı'nın madalyaları Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Başkanı Çetin Özçep ile Başkan Yardımcısı Rahmi Üder ve Yönetim Kurulu Üyesi Bora Onur tarafından takdim edildi.

Yorumlar

iki katlı ev kül oldu

30 Eylül 2019 Pazartesi 11:37

iki katlı ev kül oldu

iki katlı ev kül oldu

Karabük'ün Eskipazar ilçesinde çıkan yangında iki katlı ahşap ev kullanılmaz hale geldi.  
Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Yürecik köyünde Mustafa Atmaca'ya ait iki katlı ahşap evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek evi sardı. Yangını fark eden çevredekiler Eskipazar Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek, yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından yangın söndürdü. 
Yangın sırasında evde kimsenin olmadığı öğrenilirken, yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yorumlar